''MILIJUN DJECE MOLI ZAJEDNO'' u Vrbovskom

Učenici OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sudjelovali su 18. 10. 2017.  u međunarodnoj molitvenoj inicijativi ''Milijun djece moli zajedno'' za mir i jedinstvo u svijetu.

Predstavnici svih osam razreda okupili su se u večernjim satima u župnoj crkvi sv. Ivana Nepomuka i molili zajedno sa župnom zajednicom krunicu te nakon toga sudjelovali na Svetoj Misi. Osnovna nakana molitve je bila mir i jedinstvo u svijetu, s posebnim naglaskom na one dijelove svijeta gdje vlada rat i nesigurnost. U prigodnoj propovijedi povodom blagdana sv. Luke evanđelista župnik p. Ivan Androić se osvrnuo i na ovu inicijativu pohvalivši otvorenost djece i pozvavši ih da i češće mole na istu nakanu. Poslije Svete Mise učenici su ispred raspela u dvorištu župne crkve zapalili svjećice u obliku riječi MIR.

Osim što je 17 predstavnika svih razreda osnovne škole sudjelovalo na molitvi krunice i Svetoj Misi, pod satovima vjeronauka u školi obrađena je ova tema, osobito u 6. i 2. razredu u sklopu nastavnih jedinica o slobodi i odgovornosti (6. razred) i različitosti (2. razred). Šestaši i drugaši su uredili i pano sa riječima ''mir'' i ''jedinstvo'' na različitim  svjetskim jezicima. Učenici su općenito radosno prihvatili temu a posebno su se inicijativi odazvali najmlađi- 1. razred!

Šimun Dujmović

Crkva sv. Ivana Nepomuka

Djeca u molitvi

Molitveni tim

Pano "Mir"

objavio: Barbara Turk Čop   datum: 20. 10. 2017.

« Travanj 2018 »

Karneval an unserer Schule
13.02.2018. 12:16
Karneval an unserer Schule
Jedes Jahr im Februar wird an unserer Schule Karneval gefeiert. Nach der zweiten Unterichtsstunde ging  es in der Aula mit einem buntgemischten Program von Tänzen, Liedern, Quiz und anderen Beiträgen.Alle Kinder hatten sich verkleidet und im Schulgebäude wimmelte sich von Cowboys, Prinzessinen, Clowns, verschiedenen Tieren.  Hier einige Impressionen:

22.12.2017. 14:06
Eine friedliche Zeit und...
Frohe Weihnachten und viele kleine Glückssterne für das Neue Jahr!