TERENSKA NASTAVA UČENIKA 8. RAZREDA U ZAGREB

U utorak, 7. studenoga učenici 8. razreda iz Vrbovskog, Severina na Kupi i Moravica krenuli su na terensku nastavu u Zagreb. Krenuli smo s velikim veseljem u Zagreb. U autobusu nije bilo mira, pjevali smo, zezali smo se i svi smo se smijali. Cilj u Zagrebu nam je bio posjetiti tvornicu Kraša. Svi smo bili uzbuđeni kada smo došli pred tvornicu. U tvornici nas je dočekala jedna jako ljubazna žena. S njom smo krenuli u jednu prostoriju gdje nam je govorila o povijesti Kraša, bilo nam je jako zanimljivo.Poslije je došla jedna žena koja nam je dala da probamo 100%-tni kakaovac. Ne prija baš nepcu i jeziku i vrlo je gorak. Ta žena nam je pokazivala kako se zapravo treba kušati čokolada, i tom prilikom svi smo dobili jednu čokoladicu Životinjskog carstva. Naravno,  neki nisu uspjeli odoljeti toj čokoladici i odmah su je pojeli. Poveli su nas u drugu prostoriju gdje smo probavali nove gumene bombone i morali smo popunit anketu koji nam je bolji. Poslije toga smo išli vidjeti kako se sve te čokolade proizvode, morali smo nositi zaštitne kape da nam kosa ne bi kojim slučajem upala u čokoladu. Objašnjavali su nam što se sve tamo radi. Kada smo sve to vidjeli, uputili smo se prema jednoj prostoriji i lijepo se pozdravili s našim domaćinima. Oni su nam darovali su poklončiće s proizvodima Kraša. Poslije obilaska tvornice Kraš uputili smo se na Maksimir u Zoološki vrt. Tamo smo gledali svakakve životinje. Poslije nam je jedna žena prezentirala razne zanilmljivosti o životinjama. Milovali smo Mliječnu zmiju i  to nam je bio veliki doživljaj i izazov. Bilo nam je jako zabavno. Imali smo i slobodnog vremena kojeg smo proveli u Areni Zagreb.

Ema Vujnović i Korina Mareković
8.razred

objavio: Barbara Turk Čop   datum: 16. 11. 2017.

« Srpanj 2018 »

Zum erfolgreichen Schulabschluss
16.06.2018. 20:15
Zum erfolgreichen Schulabschluss

30.03.2018. 19:53
Deutsch online lernen
Hier findet man kostenlose Online.Angebote zum Deutsch lernen. Viel Spaß!

13.02.2018. 12:16
Karneval an unserer Schule
Jedes Jahr im Februar wird an unserer Schule Karneval gefeiert. Nach der zweiten Unterichtsstunde ging  es in der Aula mit einem buntgemischten Program von Tänzen, Liedern, Quiz und anderen Beiträgen.Alle Kinder hatten sich verkleidet und im Schulgebäude wimmelte sich von Cowboys, Prinzessinen, Clowns, verschiedenen Tieren.  Hier einige Impressionen:

22.12.2017. 14:06
Eine friedliche Zeit und...
Frohe Weihnachten und viele kleine Glückssterne für das Neue Jahr!