LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI

U četvrtak, 23. studenoga 2017. naša je škola bila domaćin sportskog natjecanja Lino višebojac u organizaciji Podravke i Sportskih novosti. Lino višebojac natjecanje je osnovnih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan sportski duh s ciljem razvijanja sportskih navika i zdravog načina života.  Školu je zahvatila prava Lino „groznica“ – učenici su izradili transparente, pripremili navijačke rekvizite i spremni i veseli dočekali Lina.

Događaj je započeo himnom Lina višebojca i predstavljanjem gosta, rukometene legende Valtera Matoševića. Susret se održao u sportskoj dvorani, a prije samog početka natjecanja u sportskim disciplinama održan je kratak kulturno-umjetnički program. U programu se nakon prigodnih riječi ravnatelja Antona Burića predstavio školski zbor, plesne skupine, učenici s literarnim radovima nižih razreda, a na kraju programa svoj rad je pročitala Patricija Čivrag,  učenica 6. razreda, prvonagrađena u školskom natječaju u literarnom radu na temu „Svijet po tvom“.

Uslijedilo je natjecanje u grupnim i pojedinačnim disciplinama. Učenici koje su odabrale učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture, odmjerili su snage u košarci, rukometu, nogometu, skakanju u vrećama,  skoku u dalj, trčanju štafete i potezanju užeta. Dinamični voditelj dizao je atmosferu u gledalištu, a vesela maskota Lino dodatno je uveseljavala natjecatelje i navijače.

Pobjednici ovog Lina višebojca su Ivona Milić, učenica 5. razreda i Gabriel Rajič, učenik 6. razreda.

Novinarska grupa je nakon završetka natjecanja napravila intervju s Valterom Matoševićem koji je strpljivo odgovarao na postavljena pitanja od kojih izdvajamo:

Tko Vam je bio najveći sportski uzor?

Dosta njih, alizdvojio bih Michaela Jordana koji se bavio košarkom i obilježio je moje godine sporta.

Koji je Vama najznačajniji uspjeh koji ste postigli?

To je svakako olimpijska medalja iz 1996. u Atlanti koja je ujedno i prva zlatna olimpijska medalja za Hrvatsku.

Kakav je osjećaj za sportaša biti u reprezentaciji i braniti boje svoje zemlje?

To je velika čast, staviti ruku na srce dok svira himna, vrhunac sportaša je biti na natjecanju i slušati himnu svoje države.

Što želite poručiti učenicima naše škole?

Škola svima treba na prvom mjestu, trebate biti dobri i uzorni učenici, slušati učitelje koji vas usmjeravaju u daljnji život. A svakako se uz školske obaveze treba naći vremena za bavljenje sportom.

Novinarska grupa

objavio: Barbara Turk Čop   datum: 23. 11. 2017.

« Siječanj 2019 »

Frohe Feiertage!
19.12.2018. 10:37
Frohe Feiertage!
Ich wünsche euch allen ein friedliches Weihnachtsfest und entspannte Feiertage!         Quelle: fotolia.com

23.10.2018. 12:26
eTwinning Quality Label
Unsere Schule hat eTwinning- nationales und europäisches   Qualitätssiegel  erhalten.

27.09.2018. 13:27
Am 26. September drehte sich an unserer Schule alles um                                                   Sprachenvielfalt!

03.09.2018. 17:58
Viel Erfolg im neuen Schuljahr!!
Es geht wieder los! Ich wünsche euch allen einen guten Start! Viel Erfolg im Schuljahr 2018/2019 beim Lernen, bei Wettbewerb, in Projekten und beim Leben an unserer Schule!

16.06.2018. 20:15
Zum erfolgreichen Schulabschluss