LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI

U četvrtak, 23. studenoga 2017. naša je škola bila domaćin sportskog natjecanja Lino višebojac u organizaciji Podravke i Sportskih novosti. Lino višebojac natjecanje je osnovnih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan sportski duh s ciljem razvijanja sportskih navika i zdravog načina života.  Školu je zahvatila prava Lino „groznica“ – učenici su izradili transparente, pripremili navijačke rekvizite i spremni i veseli dočekali Lina.

Događaj je započeo himnom Lina višebojca i predstavljanjem gosta, rukometene legende Valtera Matoševića. Susret se održao u sportskoj dvorani, a prije samog početka natjecanja u sportskim disciplinama održan je kratak kulturno-umjetnički program. U programu se nakon prigodnih riječi ravnatelja Antona Burića predstavio školski zbor, plesne skupine, učenici s literarnim radovima nižih razreda, a na kraju programa svoj rad je pročitala Patricija Čivrag,  učenica 6. razreda, prvonagrađena u školskom natječaju u literarnom radu na temu „Svijet po tvom“.

Uslijedilo je natjecanje u grupnim i pojedinačnim disciplinama. Učenici koje su odabrale učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture, odmjerili su snage u košarci, rukometu, nogometu, skakanju u vrećama,  skoku u dalj, trčanju štafete i potezanju užeta. Dinamični voditelj dizao je atmosferu u gledalištu, a vesela maskota Lino dodatno je uveseljavala natjecatelje i navijače.

Pobjednici ovog Lina višebojca su Ivona Milić, učenica 5. razreda i Gabriel Rajič, učenik 6. razreda.

Novinarska grupa je nakon završetka natjecanja napravila intervju s Valterom Matoševićem koji je strpljivo odgovarao na postavljena pitanja od kojih izdvajamo:

Tko Vam je bio najveći sportski uzor?

Dosta njih, alizdvojio bih Michaela Jordana koji se bavio košarkom i obilježio je moje godine sporta.

Koji je Vama najznačajniji uspjeh koji ste postigli?

To je svakako olimpijska medalja iz 1996. u Atlanti koja je ujedno i prva zlatna olimpijska medalja za Hrvatsku.

Kakav je osjećaj za sportaša biti u reprezentaciji i braniti boje svoje zemlje?

To je velika čast, staviti ruku na srce dok svira himna, vrhunac sportaša je biti na natjecanju i slušati himnu svoje države.

Što želite poručiti učenicima naše škole?

Škola svima treba na prvom mjestu, trebate biti dobri i uzorni učenici, slušati učitelje koji vas usmjeravaju u daljnji život. A svakako se uz školske obaveze treba naći vremena za bavljenje sportom.

Novinarska grupa

objavio: Barbara Turk Čop   datum: 23. 11. 2017.

« Travanj 2018 »

Karneval an unserer Schule
13.02.2018. 12:16
Karneval an unserer Schule
Jedes Jahr im Februar wird an unserer Schule Karneval gefeiert. Nach der zweiten Unterichtsstunde ging  es in der Aula mit einem buntgemischten Program von Tänzen, Liedern, Quiz und anderen Beiträgen.Alle Kinder hatten sich verkleidet und im Schulgebäude wimmelte sich von Cowboys, Prinzessinen, Clowns, verschiedenen Tieren.  Hier einige Impressionen:

22.12.2017. 14:06
Eine friedliche Zeit und...
Frohe Weihnachten und viele kleine Glückssterne für das Neue Jahr!