ŽUPAN ZLATKO KOMADINA SA SURADNICIMA OBIŠAO JE NAŠU ENERGETSKI OBNOVLJENU ŠKOLU

Župan Zlatko Komadina i gradonačelnik Grada Vrbovsko Dražen Mufić u pratnji zamjenika župana Petra Mamule i pročelnice Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Edite Stilin obišli su u srijedu, 20. ožujka 2019. OŠ Ivana Gorana Kovačića u Vrbovskom na kojoj su završeni opsežni radovi energetske obnove.
"Svjedoci ste velikog investicijskog ciklusa kojim je obuhvaćeno 8 škola u Županiji, a koji smo uspješno priveli kraju. Obnovom ovog objekta poboljšali smo uvjete u školi i smanjili potrošnju energije, a smanjivanjem materijalnih troškova imamo više sredstava za druge programa kao što su prijevoz učenika, razna natjecanja, produženi boravak. Naša je zadaća da kao osnivači brinemo o školama u našoj Županiji, mislim da smo sva naša obećanja i izvršili", rekao je župan najavivši i neke od budućih projekata kao što su izgradnja dvorana u Medicinskoj školi u Rijeci.

Ravnatelj škole u Vrbovskom Anton Burić istaknuo je da je krovište škole ozbiljno stradala u olujnom nevremenu 2017. godine, što je veoma brzo i sanirano, a uz dovršetak svih radova energetske obnove objekt je u cijelosti obnovljen. Rekao je da sada imaju idealne uvjete za rad na zadovoljstvo i nastavnika i učenika.

Vrijednost obnove škole u Vrbovskom iznosi 4.064.939,43 kn, u čemu je Županija sudjelovala sa 1.856.072,47 kn. To je ujedno i jedina škola u kojoj je, u okviru projekta, ugrađena nova kotlovnica s peletima i drvnom sječkom kao gorivom. Riječ je o ekološkom, obnovljivom izvoru energije koji je ekonomski isplativ, te široko dostupan u gorskoj Hrvatskoj. U obnovljenom objektu ostvarena je ušteda energije od preko 70 posto. (Izvor: https://www.pgz.hr/Arhiva_novosti…).

U kratkom programu kojeg su vodili učenici 7. razreda Gabriel Rajič i Lea Mamula, nastupio je pjevački zbor s dvije pjesme: “Školo naša” i “Grlimo svijet”, dramska skupina s igrokazom “Sretni cvrčak” te učenici 4. razreda s plesnom točkom “Better when I` m dancing.

objavio: Manuela Valenčić   datum: 24. 3. 2019.

« Veljača 2020 »

Schulfeier Sprachmagie
24.05.2019. 20:13
Schulfeier Sprachmagie
Am Freitag, den 24. Mai 2019, an der Grundschule  Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko fand die Schulfeier Sprachmagie/Jezična čarolija statt, die die Deutschlehrerin Nusreta Murtic organisiert hat. Dort haben die Schüler das präsentiert, was sie das ganze Schuljahr im Deutsch-Englisch-, Russisch- und Slowenischunterricht gelernt und geübt haben.  Der Zweck der Veranstaltung war,die Fremdsprachenkenntnisse zu entwickeln und bestehende  zu vertiefen .

21.04.2019. 08:12
Frohe Ostern!
Viele bunte Ostereier, eine bunte Osterfeier, dies und viele andres, mehr wünsch ich euch, von Herzen sehr. Frohe Ostern

20.03.2019. 19:35
Projekttag an der Grundschule in Severin na Kupi
Am 19. März 2019 haben wir im Rahmen der Veranstaltung: Projekttag-der Fluss Kulpa , eine Skype Konferenz nach Slowenien realisiert.  Die Schüler haben etwas über sich  in vier Sprachen  (Kroatisch, Englisch, Deutsch und Slowenisch) gesagt und Lieder vom Fluss Kulpa geschrieben und präsentiert. Es hat uns viel Spaß gemacht! Wir bedanken uns bei unserer Parterschule -Grundschule Vinica, Slowenien für ihr Engagement! Danke!