Trening životnih vještina je “evidence based” program primarne prevencije rizičnih ponašanja mladih (pušenja, alkohola i zlouporabe droga).

• Autor ovog programa je Dr. Gilbert J. Botvin.
  • Nastavni Zavod za javno zdravstvo Primorsko goranske županije prilagodio je program provedbi u Hrvatskoj.
  • Program provode razrednici i/ili stručni suradnici u školama koji su prethodno prošli odgovarajuću edukaciju.
  • Testiran je u praksi, metodološki jasno dizajniran, pokazuje značajno smanjenje loših rezultata ili s njima povezanih rizika, utemeljen je na teorijskoj podlozi i detaljno je evaluiran

Znanstvena utemeljenost:

 Istraživanjem prosocijalnog i agresivnog ponašanja učenika nižih razreda osnovnih škola (I. –III. razreda) uočena je potreba za primjenom uspješnih programa primarne prevencije koji će se temeljiti na jačanju prosocijalnih ponašanja (Ferić i Bašić, 2000.)

 Stručnjaci preporučuju kako je na lokalnoj razini potrebno posebno voditi računa o ranom prepoznavanju i zaštiti visoko rizične kategorije djece i mladeži (Sakoman, 2004.).

 Prijelazno razdoblje iz 6.u 7. razred osnovne škole optimalno vrijeme za implementaciju preventivnih programa usmjerenih na razvijanje vještina nošenja s pritiskom od strane vršnjaka i odolijevanju utjecaju drugih na oblikovanje ponašanja (Mihić i Bašić, 2008. prema KilleyaJones i sur. 2007.)

« Kolovoz 2020 »

Online Spiele zum Deutschlernen
19.10.2020. 09:16
Online Spiele zum Deutschlernen
Ema Žagar , die Schülerin der 5. Klasse aus Severin na Kupi , hat dieses Spiel auf der kostenfreien Online-Plattform LearningApps selbst erstellt. Bei dem zusätzlichen Deutschuntterricht sind wir sehr innovativ und kreativ! Ich gratuliere dir, Ema!! https://learningapps.org/display?v=pnd69snpa20

16.10.2020. 13:48
Digitale Materialien
Mit diesem Spiel lernst du die Tiernamen. https://h5p.org/node/1041694

28.09.2020. 13:11
Europäischer Tag der Sprachen/European Day of languages/ Europski dan jezika
  Europäischer Tag der Sprachen Zum Anlass des Europäischen Tag der Sprachen am 26. September feierten wir in Ivana Gorana Kovačića Schule in Severin na Kupi die Vielfalt der Sprachen, die in unserer Schule vertreten sind. Frau Murtič und die 5. Klasse haben am eTwinning Projekt "European Day of Languages teilgenommen .Die Postern  sind derzeit in der A ula aufgehängt – schauen Sie sich an!  Einige Schüler konnten ihr Wissen über  Sprachen testen :  https://upoznajmojezike.com/

28.09.2020. 12:48
Sich gegenseitig vorstellen
Wie stelle ich mich der Klasse vor? Schüler haben Möglichkeit bekommen, ein Interview zu führen, die Fragen zu stellen und sich in ganzen Sätzen vorzustellen.Ich lasse die Schüler in Paaren untereinander Interviewfragen beantworten und sich hinterher gegenseitig vorstellen. Dieses Kennenlernspiel sorgt für eine kommunikative und unterhaltsame Deutschstunde.

25.09.2020. 10:09
eTwinning Qualitätssiegel
  Wir sind sehr glücklich und stolz, zwei weitere Qualitätslabels für unsere etwinning Projekte erhalten zu haben. An dieser Stelle: Vielen Dank allen Schülern für ihr großartiges Engagement.