Ciljevi projekta:

Nastavni sadržaji iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije moraju učenicima omogućiti:

• stjecanje umijeća uporabe današnjih računala i primjenskih programa (u daljnjem tekstu: umijeća)
  • upoznavanje s osnovnim načelima i idejama na kojima su sazdana računala odnosno informacijska i komunikacijska tehnologija (u daljnjem tekstu: temeljna znanja)
  • razvijanje sposobnosti za primjene informacijske i komunikacijske tehnologije u različitim primjenskim područjima (u daljnjem tekstu: rješavanje problema).

Ishodi projekta:

Učenici po završetku 4. razreda trebali bi:

• upotrebljavati računalo korištenjem ulazno-izlaznih naprava
  • upotrebljavati računalo kao pomagalo pri učenju
  • raspravljati o informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji uporabom ispravnog nazivlja
  • upotrebljavati uzrastu primjerene multimedijske izvore za učenje (interaktivne udžbenike, obrazovne programe, multimedijske enciklopedije i sl.)
  • surađivati s drugim učenicima, učiteljima, roditeljima i ostalima pri uporabi tehnologije
  • pokazivati pozitivno ponašanje te odgovornost pri uporabi tehnologije
  • načiniti uzrastu primjerene multimedijske rukotvorine (artefakte) uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • upotrebljavati prikladne programe za rješavanje problema primjerenih uzrastu
  • prikupljati obavijesti i komunicirati s drugima uporabom tehnologije uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • razumjeti kako na koristan način rasporediti obavijesti (primjerice, stvaranjem abecednih popisa bez uporabe računala).

« Kolovoz 2017 »

Nacionalna služba za podršku eTwinning projektima je nagradila školu priznanjem  Nacionalna oznaka kvalitete   za dva projekta na njemačkom jeziku: Im Spielgel der Sprachen Meine Schule ist cool

09.06.2017. 10:15
Schulschluss
Die Schulleitung wünscht allen Schülerinnen und Schülern, allen Eltern, allen Kolleginnen, Kollegen, Mitarbeiterinnen und Mitarbeitern angenehme Sommerferien !!!!

09.06.2017. 09:36
Die heilende Wirkung von Knoblauch-Broschüre 2016/2017
Liebe Alle! Es ist soweit , nach gut eineinhalb Jahren ist sie ganz  fertig , die Knoblauch- Broschüre . Gedruckt und in downloadbarer Version. Brošura o ljekovitosti češnjaka je tu!!!

13.04.2017. 12:57
Der Friedenspreis "Krunoslav Sukić" -Studienreise nach Osijek,Vukovar
Am 6. April haben wir eine Studienreise nach Osijek und Vukovar durchgefürt.

12.04.2017. 08:32
Frohe Ostern!!
Ich wünsche allen Schülerinnen und Schülern, Lehrerinnen  und Lehrern sowie unseren witeren Mitarbeitern ein frohes Osterfest und erholsame Ferien!!