Ciljevi projekta:

Nastavni sadržaji iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije moraju učenicima omogućiti:

• stjecanje umijeća uporabe današnjih računala i primjenskih programa (u daljnjem tekstu: umijeća)
  • upoznavanje s osnovnim načelima i idejama na kojima su sazdana računala odnosno informacijska i komunikacijska tehnologija (u daljnjem tekstu: temeljna znanja)
  • razvijanje sposobnosti za primjene informacijske i komunikacijske tehnologije u različitim primjenskim područjima (u daljnjem tekstu: rješavanje problema).

Ishodi projekta:

Učenici po završetku 4. razreda trebali bi:

• upotrebljavati računalo korištenjem ulazno-izlaznih naprava
  • upotrebljavati računalo kao pomagalo pri učenju
  • raspravljati o informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji uporabom ispravnog nazivlja
  • upotrebljavati uzrastu primjerene multimedijske izvore za učenje (interaktivne udžbenike, obrazovne programe, multimedijske enciklopedije i sl.)
  • surađivati s drugim učenicima, učiteljima, roditeljima i ostalima pri uporabi tehnologije
  • pokazivati pozitivno ponašanje te odgovornost pri uporabi tehnologije
  • načiniti uzrastu primjerene multimedijske rukotvorine (artefakte) uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • upotrebljavati prikladne programe za rješavanje problema primjerenih uzrastu
  • prikupljati obavijesti i komunicirati s drugima uporabom tehnologije uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • razumjeti kako na koristan način rasporediti obavijesti (primjerice, stvaranjem abecednih popisa bez uporabe računala).

« Travanj 2020 »

Schulfeier Sprachmagie
24.05.2019. 20:13
Schulfeier Sprachmagie
Am Freitag, den 24. Mai 2019, an der Grundschule  Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko fand die Schulfeier Sprachmagie/Jezična čarolija statt, die die Deutschlehrerin Nusreta Murtic organisiert hat. Dort haben die Schüler das präsentiert, was sie das ganze Schuljahr im Deutsch-Englisch-, Russisch- und Slowenischunterricht gelernt und geübt haben.  Der Zweck der Veranstaltung war,die Fremdsprachenkenntnisse zu entwickeln und bestehende  zu vertiefen .

21.04.2019. 08:12
Frohe Ostern!
Viele bunte Ostereier, eine bunte Osterfeier, dies und viele andres, mehr wünsch ich euch, von Herzen sehr. Frohe Ostern

20.03.2019. 19:35
Projekttag an der Grundschule in Severin na Kupi
Am 19. März 2019 haben wir im Rahmen der Veranstaltung: Projekttag-der Fluss Kulpa , eine Skype Konferenz nach Slowenien realisiert.  Die Schüler haben etwas über sich  in vier Sprachen  (Kroatisch, Englisch, Deutsch und Slowenisch) gesagt und Lieder vom Fluss Kulpa geschrieben und präsentiert. Es hat uns viel Spaß gemacht! Wir bedanken uns bei unserer Parterschule -Grundschule Vinica, Slowenien für ihr Engagement! Danke!