Ciljevi projekta:

Nastavni sadržaji iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije moraju učenicima omogućiti:

• stjecanje umijeća uporabe današnjih računala i primjenskih programa (u daljnjem tekstu: umijeća)
  • upoznavanje s osnovnim načelima i idejama na kojima su sazdana računala odnosno informacijska i komunikacijska tehnologija (u daljnjem tekstu: temeljna znanja)
  • razvijanje sposobnosti za primjene informacijske i komunikacijske tehnologije u različitim primjenskim područjima (u daljnjem tekstu: rješavanje problema).

Ishodi projekta:

Učenici po završetku 4. razreda trebali bi:

• upotrebljavati računalo korištenjem ulazno-izlaznih naprava
  • upotrebljavati računalo kao pomagalo pri učenju
  • raspravljati o informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji uporabom ispravnog nazivlja
  • upotrebljavati uzrastu primjerene multimedijske izvore za učenje (interaktivne udžbenike, obrazovne programe, multimedijske enciklopedije i sl.)
  • surađivati s drugim učenicima, učiteljima, roditeljima i ostalima pri uporabi tehnologije
  • pokazivati pozitivno ponašanje te odgovornost pri uporabi tehnologije
  • načiniti uzrastu primjerene multimedijske rukotvorine (artefakte) uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • upotrebljavati prikladne programe za rješavanje problema primjerenih uzrastu
  • prikupljati obavijesti i komunicirati s drugima uporabom tehnologije uz pomoć učitelja, članova obitelji i drugih učenika
  • razumjeti kako na koristan način rasporediti obavijesti (primjerice, stvaranjem abecednih popisa bez uporabe računala).

« Veljača 2018 »

Zum erfolgreichen Schulabschluss
16.06.2018. 20:15
Zum erfolgreichen Schulabschluss

30.03.2018. 19:53
Deutsch online lernen
Hier findet man kostenlose Online.Angebote zum Deutsch lernen. Viel Spaß!

13.02.2018. 12:16
Karneval an unserer Schule
Jedes Jahr im Februar wird an unserer Schule Karneval gefeiert. Nach der zweiten Unterichtsstunde ging  es in der Aula mit einem buntgemischten Program von Tänzen, Liedern, Quiz und anderen Beiträgen.Alle Kinder hatten sich verkleidet und im Schulgebäude wimmelte sich von Cowboys, Prinzessinen, Clowns, verschiedenen Tieren.  Hier einige Impressionen:

22.12.2017. 14:06
Eine friedliche Zeit und...
Frohe Weihnachten und viele kleine Glückssterne für das Neue Jahr!