Učenica 3. razreda matične škole Lana Hlavač je sa svojom pjesmom „Proljetni trenutak“ na međunarodnom natječaju „Melitino proljeće“ osvojila 1. mjesto u kategoriji 3. i 4. razreda. Na natječaj je pristiglo 230 pjesama iz 54 škole. Na likovni i literarni natječaj se ovo godine javilo više od 1000 učenika iz cijele Hrvatske, ali i iz inozemstva. Manifestacija „Melitino proljeće“ je pokrenuta u znak sjećanja na prerano preminulu učiteljicu Melitu Peternel rođenu 21. ožujka. Vrlo bogata i emotivna priredba održana je 07. lipnja u Oroslavju gdje je našoj Lani uručeno priznanje i prigodne nagrade za njen rad. Učenica Lara Veljović je dobila zahvalnicu za sudjelovanje na natječaju u likovnom izražavanju. U nastavku možete pročitati stihove pobjedničke pjesme pisane u akrostihu. Čestitke Lani na velikom uspjehu!

Proljetni trenutak

Proljeće je stiglo! Prekrasan je dan!

Roda nam se vratila i

Opet u svoje gnijezdo svratila.

Ljubičica mirisna, lijepa je kao san.

Evo nam i sunca!

Tiho mi na prozor kuca.

Nestašno u sobu proviruje,

I po licu me nježno miluje.

Tratinčica skromna, bijela, sramežljivo izviruje.

Raste mlada trava.

Eto nam i mrava!

Nosi slamku malu

U mravinjak svoj,

Tamo će je smjestiti

A ako zatreba, krenut će u boj.

Kako nam je prekrasan ovaj proljetni dan koji nas veselo mami van!

Lana Hlavač, 3. r.