Eurospki dan jezika u Dječjoj kući u Rijeci – Jezici za mir!

U petak, 27. rujna 2024. smo u Dječjoj kući u Rijeci obilježili Europski dan jezika uz sjajne radionice, kvizove, jezične izazove i kreativne kutke. Organizatorica ovog događaja je učiteljica njemačkog jezika Nusreta Murtič, prof., a naše predstavnice su bile učenice PŠ Nikole Tesle iz Moravica – Andreja Mance, Dora Štefančić, Dora Mance, Leonarda Štefančić i učenica iz PŠ Severin na Kupi – Melani Župančić. Učenice su pokazale svoju kreativnost, znanje i odgovornost! Sudjelovalo je 30-ak učenika i 20-ak učitelja Primorsko- goranske županije. Poruka koja je jučer povezala sve sudionike: Višejezičnost nas čini bogatijima!

Europski dan jezika u PŠ Moravice

Tijekom protekloga tjedna u Područnoj školi Nikole Tesle u Moravicama obilježen je Europski dan jezika kojega obilježavamo svake godine. Svi učenici od 1. do 8.razreda su sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima, pa su tako igrali jezične kvizove, ali i one složenije koji su zahtijvali znanje povijesti, geografije, glazbe i sporta. U jezičnome kvizu Talk to me! u suradnji učiteljica Engleskoga i Hrvatskoga jezika sudjelovali su učenici 5., 6. i 8.razreda podijeljeni u dvije natjecateljske skupine dok je član žirija bila pedagoginja Škole. Bili su i kreativni pa su tako izrađivali papirnate lutke iz zemalja diljem Europe saznajući pritom i pineku zanimljivu činjenicu o tim zemljama. Da bi postali svjetski putnici, izradili su i vlastite putovnice te se uputili na željenu destinaciju.

Bio je tjedan stjecanja novih saznanja, ali i zabave!