Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige započelo je 7. listopada 2024. književnim susretima s Nadom Mihoković-Kumrić u područnim školama Severin na Kupi i Moravice. Književnica je učenicima predstavila svoja djela, koja se bave problemima mladih, ali i aktualnim temama poput ekologije i sve veće ovisnosti o ekranima i digitalnom svijetu.

Osim što piše o izazovima suvremenog društva, Nada Mihoković-Kumrić kao roditelj donosi i osobnu perspektivu. Svoje iskustvo pretočila je u roman “Tko vjeruje u rode još”, kojim na pristupačan način odgovara na vječito pitanje kako djeca dolaze na svijet. Ovaj dinamičan susret privukao je veliki interes učenika, koji su aktivno sudjelovali i postavljali pitanja.

Književnicu su posebno oduševili osmaši Marko i Julio iz PŠ Severin na Kupi, kojima je u znak zahvalnosti poklonila svoje knjige.

Velika hvala Gradskoj knjižnici Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko što je omogućila ovaj inspirativan književni susret!