O NAMA

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Vrbovsko nalazi se u zelenom srcu Hrvatske – Gorskom kotaru. U svom sastavu ima jednu četverorazrednu i tri osmorazredne škole – matična škola u Vrbovskom, PŠ Jablan, PŠ Nikole Tesle Moravice i PŠ Ivana Gorana Kovačića Severin na Kupi. Nastava je organizirana u petodnevnom radnom tjednu, u jednoj prijepodnevnoj smjeni. Matična škola ima sportsku dvoranu i vanjsko igralište, dok se nastava TZK u PŠ Nikole Tesle Moravice i PŠ Ivana Gorana Kovačića Severin na Kupi odvija u adaptiranim domovima kulture i na vanjskim igralištima. Sve škole imaju školske vrtove, a osmorazredne i učionice na otvorenom.

MISIJA NAŠE ŠKOLE JE:

✔ Uvažavati različitosti kod učenika, roditelja i učitelja

✔ Prenositi znanja koja se mogu primijeniti u praksi uvažavajući pri tom kriterije vrednovanja i ocjenjivanja

✔ Razvijati odgovornost prema očuvanju okoliša, tradicije te zdravog načina života

VIZIJA NAŠE ŠKOLE JE:

✔ Škola smo koja uči i razvija multikulturalnost

✔ Škola koja prenosi potrebna znanja

✔ Škola koja potiče održivi razvoj

Školski kurikulum obogaćen je izbornim nastavama Katoličkog i Pravoslavnog vjeronauka, Njemačkog jezika, Srpskog jezika i kulture po modelu C te Informatike.

U školi djeluju Učenička zadruga „Kamačnik” te Školsko sportsko društvo „Goran”. Učenici s uspjehom sudjeluju na raznim natječajima, natjecanjima i smotrama.

Centar za mir, nenasilje i ljudska prava iz Osijeka školi je dodijelio priznanje „Mirotvorna škola” zbog njezina doprinosa u izgradnji kulture mira nenasilja i tolerancije. Također, ona je i dobitnica godišnje nagrade Primorsko-goranske županije za najuspješniju odgojno – obrazovnu ustanovu povodom Dana učitelja.