Autor: Manuela Valenčić, 23. 3. 2024.

Od utorka do četvrtka naša škola obilježila je Dan škole u suradnji s OŠ Ivana Gorana Kovačića Delnice. Dan škole obilježen je nizom aktivnosti.

U utorak, 19. ožujka 2024. učenici razredne nastave naše škole te učenici 3. i 4. razreda OŠ Delnice gledali su film Lassie 2: Nova pustolovina u kinu Vrbovsko, a prije i poslije samog filma prošetali su kroz Vrbovsko, posjetili izložbenu galeriju Gradske knjižnice Vrbovsko te crkvu sv. Ivana Nepomuka gdje je učenicima vjeroučitelj Šimun Dujmović ispričao o povijesti crkve i svecu po kojem nosi ime.

U srijedu, 20. ožujka 2024. učenici predmetne nastave PŠ Severin na Kupi i PŠ Nikole Tesle Moravice gostovali su na sportskim igrama u Delnicama. Odmjerili su snage u graničaru, štafetnom trčanju, skakanju u vrećama i povlačenju užeta. Najvažniji trofej je dan ispunjen smijehom i zadovoljstvom, pun druženja. Prava sportska srijeda! Isti dan učenici predmetne nastave OŠ Vrbovsko sudjelovali su u online kvizu općeg znanja u kojem su ekipe 5. i 7. razreda škole Vrbovsko osvojile 1. mjesto!

U četvrtak, 21. ožujka 2024., na samoj završnici našu školu posjetio je ravnatelj OŠ Delnice, Mladen Bolf s učiteljicama i učenicima. Tom prigodom podijeljene su nagrade najuspješnijim učenicima u likovno-literarnom natječaju "Tragom Ivana Gorana Kovačića"

Najuspješniji u literarnom izrazu su:

1. mjesto: Paola Štefanac, 2. r., PŠ Severin na Kupi, mentorica Silvana Polić

2. mjesto: Isabela Baraba, 2. r., OŠ Vrbovsko, mentorica Branislava Mrvoš

3. mjesto: Luka Grgurić, OŠ Delnice, mentorica Sanja Arh

Najuspješniji u likovnom izrazu su:

1. mjesto: Petra Lisac, 4. r., PŠ Severin na Kupi, mentorica Marijana Simčić

2. mjesto: Stella Macura, 2. r., OŠ Delnice, mentorica Daliborka Mihelčić-Kanjer

3. mjesto: Marko Hlavač, 1. r., OŠ Vrbovsko, mentorica Pavica Trope.

Nakon podjele nagrada, nagrađeni učenici su sa svojim učiteljicama prisustvovali Goranovom proljeću u Goranovom rodnom Lukovdolu. Na Goranovom proljeću u Lukovdolu Goranovu poeziju recitirale su učenice PŠ Severin na Kupi, Ella Pretnar, 1. razred i Ema Žagar, 8. razred.

Koordinatorice u obilježavanju svih aktivnosti su: Marina Vidoš, Sarita Šimac i Manuela Valenčić - učiteljice hrvatskog jezika.