Uvjeti u kojima radimo

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića nalazi se u srcu Gorskog kotara.Osnovna djelatnost zaposlenih na području grada Vrbovsko je drvna industrija, šumarstvo, trgovina i željeznički promet.

Povezanost naselja otežana je. Odvija se uglavnom lokalnim autobusnim prijevozom. Iako područjem grada Vrbovsko prolaze glavni prometni pravci, cestovni i željeznički,Zagreb – Rijeka naš je grad izoliran te je prijevoz stanovništva u veća središta ograničen.

Obzirom na veliku raspršenost terena područja Grada Vrbovskog, uvjetovana je i raspršenost područnih škola. Udaljenost područnih škola od matične škole iznosi od 5 do 15 km. Ukoliko želimo obići sve naše škole potrebno je proći oko 100 km. Prometna povezanost naselja omogućena je jednom dnevno, dok se u neka od naselja može doći isključivo osobnim automobilom. Našoj školi kako bi funkcionirala neophodan je osobni automobil kako bi mogli međusobno funkcionirati.

Prijevozom je obuhvaćeno 74 učenika od ukupno 234 djece koliko ih škola ima.

Imajući u vidu svu složenost školskih objekata i razrednih odjela nastava je stručno zastupljena zahvaljujući putovanju učitelja. Od ukupno 45 učitelja 33 putuje na svoje radno mjesto (dnevno ili tjedno).

« Travanj 2020 »

Schulfeier Sprachmagie
24.05.2019. 20:13
Schulfeier Sprachmagie
Am Freitag, den 24. Mai 2019, an der Grundschule  Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko fand die Schulfeier Sprachmagie/Jezična čarolija statt, die die Deutschlehrerin Nusreta Murtic organisiert hat. Dort haben die Schüler das präsentiert, was sie das ganze Schuljahr im Deutsch-Englisch-, Russisch- und Slowenischunterricht gelernt und geübt haben.  Der Zweck der Veranstaltung war,die Fremdsprachenkenntnisse zu entwickeln und bestehende  zu vertiefen .

21.04.2019. 08:12
Frohe Ostern!
Viele bunte Ostereier, eine bunte Osterfeier, dies und viele andres, mehr wünsch ich euch, von Herzen sehr. Frohe Ostern

20.03.2019. 19:35
Projekttag an der Grundschule in Severin na Kupi
Am 19. März 2019 haben wir im Rahmen der Veranstaltung: Projekttag-der Fluss Kulpa , eine Skype Konferenz nach Slowenien realisiert.  Die Schüler haben etwas über sich  in vier Sprachen  (Kroatisch, Englisch, Deutsch und Slowenisch) gesagt und Lieder vom Fluss Kulpa geschrieben und präsentiert. Es hat uns viel Spaß gemacht! Wir bedanken uns bei unserer Parterschule -Grundschule Vinica, Slowenien für ihr Engagement! Danke!