Uvjeti u kojima radimo

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića nalazi se u srcu Gorskog kotara.Osnovna djelatnost zaposlenih na području grada Vrbovsko je drvna industrija, šumarstvo, trgovina i željeznički promet.

Povezanost naselja otežana je. Odvija se uglavnom lokalnim autobusnim prijevozom. Iako područjem grada Vrbovsko prolaze glavni prometni pravci, cestovni i željeznički,Zagreb – Rijeka naš je grad izoliran te je prijevoz stanovništva u veća središta ograničen.

Obzirom na veliku raspršenost terena područja Grada Vrbovskog, uvjetovana je i raspršenost područnih škola. Udaljenost područnih škola od matične škole iznosi od 5 do 15 km. Ukoliko želimo obići sve naše škole potrebno je proći oko 100 km. Prometna povezanost naselja omogućena je jednom dnevno, dok se u neka od naselja može doći isključivo osobnim automobilom. Našoj školi kako bi funkcionirala neophodan je osobni automobil kako bi mogli međusobno funkcionirati.

Prijevozom je obuhvaćeno 117 učenika od ukupno 350 djece koliko ih škola ima.

Imajući u vidu svu složenost školskih objekata i razrednih odjela nastava je stručno zastupljena zahvaljujući putovanju učitelja. Od ukupno 50 učitelja 35 putuje na svoje radno mjesto (dnevno ili tjedno).

« Prosinac 2017 »

29.08.2017. 10:59
Zum Schulstart alles Gute
WIR WÜNSCHEN ALLEN SCHÜLERN EINEN GUTEN START INS NEUE SCHULJAHR!    Dragi učenici! Bliži se povratak u školske klupe. Nadam se da ste  uživali i zabavili! Pred vama je vrijeme  stjecanja novih znanja i vještina, ali i vrijeme druženja, novih prijateljstava . U školskoj godini 2017./2018. želim vam prije svega puno novih spoznaja, znanja  i vještina.  Budite veseli,znatiželjni i puni pitanja!!

Školi  dodijeljena  Oznaka kvalitete za rad na dva  eTwinning  projekta  Nacionalna oznaka kvalitete   za projekte na njemačkom jeziku Im Spielgel der Sprachen : Meine Schule ist cool