Školske knjižnice OŠ I.G.Kovačića Vrbovsko

link za katalog knjiznice OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko  http://library.foi.hr/m3/k.aspx?B=1101

DONACIJA UDRUGE "RTL POMAŽE DJECI" ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Udruga "RTL pomaže djeci" donirala je školskoj knjižnici 15.000,00 kuna za projekt "Gorani s knjigom u ruci". Navedeni iznos utrošen je za kupnju knjiga, printera u boji i trakastih zavjesa čime se oplemenio prostor knjižnice i obogatio knjižni fond. Zahvaljujemo se Udruzi na doniranim sredstvima.

Projekt "Gorani s knjigom u ruci" provodio se je tijekom prošle školske godine a uključivao je niz aktivnosti vezanih uz razvoj čitateljskih kompetencija kao i razvoj socijalnih vještina : pisanje i ilustriranje vlastite slikovnice, čitateljski klubovi, radionice za razvoj socijalnih vještina, čitanje na glas, rad s djecom s teškoćama u čitanju, suradnja sa školom iz Slovenije, prezentacije knjiga, dramatizacija tekstova, književni susreti, radionice za mlade pjesnike, organizacija edukacija za učitelje. Važno je naglasiti da su  aktivnosti  bile namijenjene svim uzrastima učenika od 1.-8. razreda, učenicima zaljubljenicima u čitanje kao i "lošjim" čitačima. Projekt je realiziran uz podršku cijelog stručnog tima škole, knjižničara, pedagoga i defektologa.

Školska knjižnica Vrbovsko:

Knjižničarka: Viktoria Samsa, prof.

Radno vrijeme:

Ponedjeljkom:

8,00 - 13,00 sati

Utorkom:

9.00 - 13,00 sati

Petkom:

9.00 - 13,00 sati

Knjižnica OŠ I.G.Kovačića iz Vrbovskog pruža svoje usluge i četverogodišnjim područnim školama u Gomirju, Senjskom i Jablanu.

Školska knjižnica Severin na Kupi:

Knjižničarka: Viktoria Samsa, prof.

Radno vrijeme: četvrtkom od 8,00 do 13,00 sati

Knjižnica PŠ I.G.Kovačića iz Vrbovskog pruža svoje usluge i četverogodišnjim područnim školama u Lukovdolu i Velikom Jadrču.

Školska knjižnica Moravice:

Knjižničarka: Maja Brenc, prof.

Radno vrijeme: srijedom od 8,00 do 13,00 sati

MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2017.

ŠKOLSKA KNJIŽNICA OŠ IVANA GORANA KOVAČIĆA VRBOVSKO

PROGRAM DOGAĐANJA

23.10.     POSJET PRVAŠIĆA ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

26.10.     POSJET UČENIKA PŠ VELIKI JADRČ ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI - RADIONICA  „OLIVIA“

30.10.     KNJIŽEVNI SUSRET ZA UČENIKE 4.-8. RAZREDA  OŠ VRBOVSKO     GOST: DUBRAVKO BITENC

2.11.       BIBLIOKLUB U SURADNJI S GKRI : RASPRAVA O KNJIZI „JEŽ“

10.11.     POSJET ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI OŠ PIVKA U SLOVENIJI

13.11. LIKOVNA RADIONICA "SVIJET U MOJIM BOJAMA" ZA UČENIKE PŠ GOMIRJE, PŠ JABLAN I PŠ SENJSKO

14.11.     KNJIŽEVNI SUSRET U SURADNJI S GKRI ZA UČENIKE PŠ SEVERIN NA KUPI

GOŠĆA : MOREA BANIĆEVIĆ

Priloženi dokumenti:
AKTIVNOSTI SKOLSKE KNJIZNICE.htm

« Prosinac 2017 »

29.08.2017. 10:59
Zum Schulstart alles Gute
WIR WÜNSCHEN ALLEN SCHÜLERN EINEN GUTEN START INS NEUE SCHULJAHR!    Dragi učenici! Bliži se povratak u školske klupe. Nadam se da ste  uživali i zabavili! Pred vama je vrijeme  stjecanja novih znanja i vještina, ali i vrijeme druženja, novih prijateljstava . U školskoj godini 2017./2018. želim vam prije svega puno novih spoznaja, znanja  i vještina.  Budite veseli,znatiželjni i puni pitanja!!

Školi  dodijeljena  Oznaka kvalitete za rad na dva  eTwinning  projekta  Nacionalna oznaka kvalitete   za projekte na njemačkom jeziku Im Spielgel der Sprachen : Meine Schule ist cool