Prostorni uvjeti

U OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sa svojim područnim razrednim odjeljenjima stanje školskog prostora zadovoljavajuće je.

U OŠ Vrbovsko sve učionice potrebito je renovirati te će ove školske godine to biti prioritetni zadatak. U PŠ Nikole Tesle u Moravicama također svih osam učionica potrebito je renovirati (izmijeniti parket, obojiti zidove te promijeniti rasvjetu kao i nabaviti dodatnu opremu za funkcioniranje nastavnog procesa).

U sve tri osmogodišnje škole nastava je započela u specijaliziranim učionicama (kabinetska nastava) koje će se tijekom godine opremati prema materijalnim mogućnostima škole. Ostale područne škole djelomično zadovoljavaju uvjetima za ostvarenje nastavnog procesa.

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko ima osam škola koje su u djelomično dobrom stanju. U osam škola ima 30 učionica za izvođenje nastave koje redovito minimalno održavamo (bojanje zidova) i funkcionalne su za izvođenje nastave. U četiri škole prostorije zagrijavamo sistemom centralnog grijanja. U ostalim područnim školama školske prostore zagrijavamo pećima na drva.

Učionice su opremljene osnovnim nastavnim pomagalima.

Osnovna škola u Vrbovskom ima dvoranu za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture dok u dvije područne osmogodišnje škole Severin na Kupi i Moravice nema specijaliziranih prostora za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Nastava tjelesno – zdravstvene kulture odvija se u adaptiranim prostorima Doma kulture Moravice i Severin na Kupi. Sve škole imaju igralište osim područnih škola Lukovdol i Veliki Jadrč.

U tri osmogodišnje škole (Vrbovsko, Severin i Moravice) postoje školske knjižnice. Informatičke učionice djelomično su opremljene u sve tri škole.

U školi Vrbovsko za potrebe prehrane učenika koristi se adaptirana učionica. U PŠ Severinu na Kupi i Moravicama postoji namjenski prostor za prehranu učenika.

U područnim školama Gomirje, Jablan, Senjsko, Lukovdol i Veliki Jadrč nije organizirana prehrana učenika.

« Travanj 2020 »

Schulfeier Sprachmagie
24.05.2019. 20:13
Schulfeier Sprachmagie
Am Freitag, den 24. Mai 2019, an der Grundschule  Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko fand die Schulfeier Sprachmagie/Jezična čarolija statt, die die Deutschlehrerin Nusreta Murtic organisiert hat. Dort haben die Schüler das präsentiert, was sie das ganze Schuljahr im Deutsch-Englisch-, Russisch- und Slowenischunterricht gelernt und geübt haben.  Der Zweck der Veranstaltung war,die Fremdsprachenkenntnisse zu entwickeln und bestehende  zu vertiefen .

21.04.2019. 08:12
Frohe Ostern!
Viele bunte Ostereier, eine bunte Osterfeier, dies und viele andres, mehr wünsch ich euch, von Herzen sehr. Frohe Ostern

20.03.2019. 19:35
Projekttag an der Grundschule in Severin na Kupi
Am 19. März 2019 haben wir im Rahmen der Veranstaltung: Projekttag-der Fluss Kulpa , eine Skype Konferenz nach Slowenien realisiert.  Die Schüler haben etwas über sich  in vier Sprachen  (Kroatisch, Englisch, Deutsch und Slowenisch) gesagt und Lieder vom Fluss Kulpa geschrieben und präsentiert. Es hat uns viel Spaß gemacht! Wir bedanken uns bei unserer Parterschule -Grundschule Vinica, Slowenien für ihr Engagement! Danke!