Prostorni uvjeti

U OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sa svojim područnim razrednim odjeljenjima stanje školskog prostora zadovoljavajuće je.

U OŠ Vrbovsko sve učionice potrebito je renovirati te će ove školske godine to biti prioritetni zadatak. U PŠ Nikole Tesle u Moravicama također svih osam učionica potrebito je renovirati (izmijeniti parket, obojiti zidove te promijeniti rasvjetu kao i nabaviti dodatnu opremu za funkcioniranje nastavnog procesa).

U sve tri osmogodišnje škole nastava je započela u specijaliziranim učionicama (kabinetska nastava) koje će se tijekom godine opremati prema materijalnim mogućnostima škole. Ostale područne škole djelomično zadovoljavaju uvjetima za ostvarenje nastavnog procesa.

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko ima osam škola koje su u djelomično dobrom stanju. U osam škola ima 30 učionica za izvođenje nastave koje redovito minimalno održavamo (bojanje zidova) i funkcionalne su za izvođenje nastave. U četiri škole prostorije zagrijavamo sistemom centralnog grijanja. U ostalim područnim školama školske prostore zagrijavamo pećima na drva.

Učionice su opremljene osnovnim nastavnim pomagalima.

Osnovna škola u Vrbovskom ima dvoranu za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture dok u dvije područne osmogodišnje škole Severin na Kupi i Moravice nema specijaliziranih prostora za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Nastava tjelesno – zdravstvene kulture odvija se u adaptiranim prostorima Doma kulture Moravice i Severin na Kupi. Sve škole imaju igralište osim područnih škola Lukovdol i Veliki Jadrč.

U tri osmogodišnje škole (Vrbovsko, Severin i Moravice) postoje školske knjižnice. Informatičke učionice djelomično su opremljene u sve tri škole.

U školi Vrbovsko za potrebe prehrane učenika koristi se adaptirana učionica. U PŠ Severinu na Kupi i Moravicama postoji namjenski prostor za prehranu učenika.

U područnim školama Gomirje, Jablan, Senjsko, Lukovdol i Veliki Jadrč nije organizirana prehrana učenika.

« Kolovoz 2017 »

Nacionalna služba za podršku eTwinning projektima je nagradila školu priznanjem  Nacionalna oznaka kvalitete   za dva projekta na njemačkom jeziku: Im Spielgel der Sprachen Meine Schule ist cool

09.06.2017. 10:15
Schulschluss
Die Schulleitung wünscht allen Schülerinnen und Schülern, allen Eltern, allen Kolleginnen, Kollegen, Mitarbeiterinnen und Mitarbeitern angenehme Sommerferien !!!!

09.06.2017. 09:36
Die heilende Wirkung von Knoblauch-Broschüre 2016/2017
Liebe Alle! Es ist soweit , nach gut eineinhalb Jahren ist sie ganz  fertig , die Knoblauch- Broschüre . Gedruckt und in downloadbarer Version. Brošura o ljekovitosti češnjaka je tu!!!

13.04.2017. 12:57
Der Friedenspreis "Krunoslav Sukić" -Studienreise nach Osijek,Vukovar
Am 6. April haben wir eine Studienreise nach Osijek und Vukovar durchgefürt.

12.04.2017. 08:32
Frohe Ostern!!
Ich wünsche allen Schülerinnen und Schülern, Lehrerinnen  und Lehrern sowie unseren witeren Mitarbeitern ein frohes Osterfest und erholsame Ferien!!