Prostorni uvjeti

U OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sa svojim područnim razrednim odjeljenjima stanje školskog prostora zadovoljavajuće je.

U OŠ Vrbovsko sve učionice potrebito je renovirati te će ove školske godine to biti prioritetni zadatak. U PŠ Nikole Tesle u Moravicama također svih osam učionica potrebito je renovirati (izmijeniti parket, obojiti zidove te promijeniti rasvjetu kao i nabaviti dodatnu opremu za funkcioniranje nastavnog procesa).

U sve tri osmogodišnje škole nastava je započela u specijaliziranim učionicama (kabinetska nastava) koje će se tijekom godine opremati prema materijalnim mogućnostima škole. Ostale područne škole djelomično zadovoljavaju uvjetima za ostvarenje nastavnog procesa.

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko ima osam škola koje su u djelomično dobrom stanju. U osam škola ima 30 učionica za izvođenje nastave koje redovito minimalno održavamo (bojanje zidova) i funkcionalne su za izvođenje nastave. U četiri škole prostorije zagrijavamo sistemom centralnog grijanja. U ostalim područnim školama školske prostore zagrijavamo pećima na drva.

Učionice su opremljene osnovnim nastavnim pomagalima.

Osnovna škola u Vrbovskom ima dvoranu za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture dok u dvije područne osmogodišnje škole Severin na Kupi i Moravice nema specijaliziranih prostora za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Nastava tjelesno – zdravstvene kulture odvija se u adaptiranim prostorima Doma kulture Moravice i Severin na Kupi. Sve škole imaju igralište osim područnih škola Lukovdol i Veliki Jadrč.

U tri osmogodišnje škole (Vrbovsko, Severin i Moravice) postoje školske knjižnice. Informatičke učionice djelomično su opremljene u sve tri škole.

U školi Vrbovsko za potrebe prehrane učenika koristi se adaptirana učionica. U PŠ Severinu na Kupi i Moravicama postoji namjenski prostor za prehranu učenika.

U područnim školama Gomirje, Jablan, Senjsko, Lukovdol i Veliki Jadrč nije organizirana prehrana učenika.

« Prosinac 2017 »

29.08.2017. 10:59
Zum Schulstart alles Gute
WIR WÜNSCHEN ALLEN SCHÜLERN EINEN GUTEN START INS NEUE SCHULJAHR!    Dragi učenici! Bliži se povratak u školske klupe. Nadam se da ste  uživali i zabavili! Pred vama je vrijeme  stjecanja novih znanja i vještina, ali i vrijeme druženja, novih prijateljstava . U školskoj godini 2017./2018. želim vam prije svega puno novih spoznaja, znanja  i vještina.  Budite veseli,znatiželjni i puni pitanja!!

Školi  dodijeljena  Oznaka kvalitete za rad na dva  eTwinning  projekta  Nacionalna oznaka kvalitete   za projekte na njemačkom jeziku Im Spielgel der Sprachen : Meine Schule ist cool