Prostorni uvjeti

U OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sa svojim područnim razrednim odjeljenjima stanje školskog prostora zadovoljavajuće je.

U OŠ Vrbovsko sve učionice potrebito je renovirati te će ove školske godine to biti prioritetni zadatak. U PŠ Nikole Tesle u Moravicama također svih osam učionica potrebito je renovirati (izmijeniti parket, obojiti zidove te promijeniti rasvjetu kao i nabaviti dodatnu opremu za funkcioniranje nastavnog procesa).

U sve tri osmogodišnje škole nastava je započela u specijaliziranim učionicama (kabinetska nastava) koje će se tijekom godine opremati prema materijalnim mogućnostima škole. Ostale područne škole djelomično zadovoljavaju uvjetima za ostvarenje nastavnog procesa.

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko ima osam škola koje su u djelomično dobrom stanju. U osam škola ima 30 učionica za izvođenje nastave koje redovito minimalno održavamo (bojanje zidova) i funkcionalne su za izvođenje nastave. U četiri škole prostorije zagrijavamo sistemom centralnog grijanja. U ostalim područnim školama školske prostore zagrijavamo pećima na drva.

Učionice su opremljene osnovnim nastavnim pomagalima.

Osnovna škola u Vrbovskom ima dvoranu za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture dok u dvije područne osmogodišnje škole Severin na Kupi i Moravice nema specijaliziranih prostora za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Nastava tjelesno – zdravstvene kulture odvija se u adaptiranim prostorima Doma kulture Moravice i Severin na Kupi. Sve škole imaju igralište osim područnih škola Lukovdol i Veliki Jadrč.

U tri osmogodišnje škole (Vrbovsko, Severin i Moravice) postoje školske knjižnice. Informatičke učionice djelomično su opremljene u sve tri škole.

U školi Vrbovsko za potrebe prehrane učenika koristi se adaptirana učionica. U PŠ Severinu na Kupi i Moravicama postoji namjenski prostor za prehranu učenika.

U područnim školama Gomirje, Jablan, Senjsko, Lukovdol i Veliki Jadrč nije organizirana prehrana učenika.

« Rujan 2018 »

Viel Erfolg im neuen Schuljahr!!
03.09.2018. 17:58
Viel Erfolg im neuen Schuljahr!!
Es geht wieder los! Ich wünsche euch allen einen guten Start! Viel Erfolg im Schuljahr 2018/2019 beim Lernen, bei Wettbewerb, in Projekten und beim Leben an unserer Schule!

16.06.2018. 20:15
Zum erfolgreichen Schulabschluss

30.03.2018. 19:53
Deutsch online lernen
Hier findet man kostenlose Online.Angebote zum Deutsch lernen. Viel Spaß!

13.02.2018. 12:16
Karneval an unserer Schule
Jedes Jahr im Februar wird an unserer Schule Karneval gefeiert. Nach der zweiten Unterichtsstunde ging  es in der Aula mit einem buntgemischten Program von Tänzen, Liedern, Quiz und anderen Beiträgen.Alle Kinder hatten sich verkleidet und im Schulgebäude wimmelte sich von Cowboys, Prinzessinen, Clowns, verschiedenen Tieren.  Hier einige Impressionen:

22.12.2017. 14:06
Eine friedliche Zeit und...
Frohe Weihnachten und viele kleine Glückssterne für das Neue Jahr!